panele słoneczne

baterie fotowoltaiczne

Baterie fotowoltaiczne

Coraz więcej klientów poszukuje rozwiązań do zmniejszenia kosztów energii elektrycznej. Jednym ze źródeł odnawialnych jest energia słoneczna. W ten sposób można wykorzystać promieniowanie słoneczne, aby zasilały baterie fotowoltaiczne. Coraz więcej jest podmiotów oferujących takie produkty. Jednakowo same ogniwa, jak i moduły fotowoltaiczne. Jednakże tak samo, jak konieczna jest utylizacja baterii samochodów elektrycznych, tak należy liczyć się też z tym kosztem przy instalacjach fotowoltaicznych. Stąd istnieje potrzeba fachowej obsługi sprzedaży takich urządzeń, aby klient miał świadomość, że będzie prawidłowo obsłużony.

Ważne są parametry

Ważne są parametry, jakie posiadają panele fotowoltaiczne. Sklep, który będzie zajmował się sprzedażą tylko takich urządzeń, będzie posiadał wyszkolony personel i udzieli wszelkich informacji potrzebnych do zakończenia inwestycji. Oprócz samych ogniw ważne jest, aby firma oferowała również usługi dodatkowe. W pierwszej kolejności musi być to wycena efektywności, jak również kosztów całej instalacji z uwzględnieniem prac dodatkowych. To będzie świadczyło o profesjonalnym podejście do tematu. Warto dopytać czy instalacja spełni nasze oczekiwania, a także zasili używane w domu urządzenia. Może okazać się, że montaż klimatyzatorów Wrocław spowoduje, że wydajność instalacji będzie zbyt mała. W związku z tym należy myśleć od razu o planowanych w najbliższym czasie nowych urządzeniach.

Różne konfiguracje instalacji solarnych

Ogniwa słoneczne występują w różnych konfiguracjach i przeciętny klient nie jest w stanie ich rozróżnić. Oprócz samych z urządzeń montowanych na dachu takich jak ogniwa fotowoltaiczne ważny jest osprzęt montowany w budynku i miejscu przyłączenia do instalacji elektrycznej. Stąd konieczność posiadania przez monterów zarówno uprawnień elektrycznych, jak i budowlanych. Dzięki nowej ustawie o energii odnawialnej możemy instalacje podłączyć bezpośrednio przez inwerter fotowoltaiczny. Zastosowanie inteligentnych liczników umożliwi zliczanie energii oddanej do sieci. Taka inwestycja musi być rozpatrywana w wielu wariantach, stąd nieodzowna jest pomoc konsultanta. Takiej oferty nie mają zwykłych sklepy budowlane. Stąd istnieje duże ryzyko niewłaściwego zaplanowania parametrów urządzeń. Dobre sklepy z fotowoltaiką mają programy do symulacji zakładanych parametrów ogniw fotowoltaicznych. Mogą także polecić firmę w której utylizacja paneli fotowoltaicznych będzie rzetelna i w atrakcyjnej cenie.